Seznam galerií:

Slovinsko, Karavanky (červen 2019)

Výlet za paraglidingem do Slovinska. První den to moc foukalo, tak náhradní program - výlet lanovkou na Velikou Planinu.

Vše foceno telefonem Samsung Galaxy A8(2018)

Suchý Vrch (březen 2006)

Pár fotografií ze Suchého Vrchu z 8. března 2006

Slovinsko, Karavanky (duben-květen 2018)

Jeden prodloužený víkend na přelomu dubna a května 2018. Trochu potrénovat PG starty a přistání.

Foceno Canon EOS-60-D s objektivem EFS 18-200/3.5-5.6, Canon Powershot S95 a GoPro-6.

Oludeniz, Turecko (říjen-listopad 2017)

Paragliding, kurz bezpečnosti pro začátečníky s klubem Jemm.cz v Tureckém Oludeniz. Startovačka na kopci Babadag, přistání u moře na pláži.
Foceno buď Canon EOS60D + EFS18-200/3,5-5,6, nebo Canon Powershot S95.

Madeira (listopad 2016)

Pár fotografií z dovolené.

Lahore, Pákistán (duben 2016)

Pouze pár fotografií z pracovní návštěvy Lahore (Pákistán)

Medan, Indonézie (březen 2016)

Pár fotografií ze služební cesty do Medanu. (Indonézie, ostrov Sumatra)

Pico Ruivo, Pico Areeiro, Madeira (listopad 2015)

Cesta z Pico Areeiro na nejvyšší horu Madeiry, Pico Ruivo. Na tůru jsem se vydal za husté mlhy, teplota asi 7st. Během dne se na docela vyjasnilo. Na severní straně hor ale mlha zůstávala po celý den.

Levady Risco a 25 Fontes, Madeira (listopad 2015)

Fotografie z pěšího výletu podél levád k vodopádům Risco a 25 Fontes. Startovním bodem je Rabacal, kam se však musí dojít pěšky z parkoviště u hlavní silnice ER110.

Jardim do Mar, Ponta do Pargo a Porto Moniz (Madeira, listopad 2015)

Fotografie z Madeiry.

Poloostrov Sao Lourenço, Madeira (listopad 2015)

Turistická trasa po poloostrově Sao Lourenço - úzký výběžek pevniny na východním konci ostrova Madeira. Den kdy jsem se tam vydal byl jediný z celých dvou týdnů, kdy bylo zataženo.

Plavba na Kolumbově plachetnici, Madeira (listopad 2015)

V listopadu 2015 jsem strávil necelé dva týdny na portugalském ostrově Madeira. Jednou z atrakcí pro turisty je plavba na kopii Kolumbovy plachetnice Santa Maria. Loď má však navíc, oproti originálu, pomocný dieselový motor.

Sokcho, Jižní Korea (Září 2015)

Letos jsem strávil pracovně asi 5 týdnů ve městech Sokcho, Yang-Yang a jejich okolí na severovýchodě Korejské republiky (Jižní Korea). Ve volném čase jsem si prohlédl zdejší přírodu, především národní park Seorak. Jmenuje se podle nejvyšší hory této oblasti, Seorak-San (něco přes 1700m.n.m.)

Rumunsko, červen 2014

Fotografie z necelých tří týdnů cestování po Rumunsku v červnu 2014.

Maďarsko, červen 2014

Jednodenní zastávka v Hortobágy na cestě do Rumunska.

Uyuni a okolí, Bolívie (Listopad 2013)

Fotografie z výletu na Salar de Uyuni a další přírodní zajímavosti z okolí Bolivijského městečka Uyuni. Celá oblast se nachází na bolivijském Altiplanu, tedy v nadmořské výšce okolo 4000m. Vrcholky kopců na fotografiích mají obvykle přes 5000 m.n.m.
Pro zájemce o techniku: Canon EOS60D + EFS 18-200/3,5-5,6
často použit polarizační filtr.

Chacaltaya, La paz, Bolivia (Listopad 2013)

Za pěkného počasí je z kopce Chacaltaya (5421 m.n.m.) krásný výhled na okolní hory Cordillera Real (Královské Cordilery). Chata (úkryt před špatným počasím) je kousek pod vrcholem ve výšce 5300m.n.m.

Valle de la Luna, La Paz, Bolivia (Listopad 2013)

Údolí Luny nedaleko města La Paz vlastně není žádné údolí. Jedná se o malé území se zvláštními vertikálními útvary, vzniklými vodní erozí docela měkké horniny (jakási směs jílu a štěrku). Tatáž hornina je všude v okrajových částech města a obyvatelé na tomhle nestabilním podkladě běžně staví domy, i když stav. úřad tyto stavby většinou nepovoluje.

La Paz, Bolivia (Listopad 2013)

La Paz bývá občas omylem považován za hlavní město Bolívie. (Tím je ve skutečnosti Sucre). Je však jením z nejvýše položených měst této velikosti a má mezinárodní letiště v nadmořské výšce přes 4000m.

Copacabana, Titicaca (Bolivie 2013)

Hladina jezera Titicaca leží v nadmořské výšce přes 3800m. Z jeho okolí se do zbytku světa rošířila strategická plodina - brambory.

Peru, ostrovy Ballestas (Listopad 2013)

Dříve se o ostrovy, kde se těžilo guano (ptačí trus sloužící jako hnojivo) vedly války. Dnes, kdy máme chemicky vyráběná hnojiva, mohou být na těchto ostrovech chráněné rezervace.
Přidáno rovněž pár fotografií z pouštního národního parku Paracas.

V balónu nad Chrudimí.

Jako jeden z dárků k 50. narozeninám jsem dostal let balónem s aeroklubem Chrudim. Z letiště jsme se vznesli hodně pozdě odpoledne. Chvilku poté, co jsme přistáli u obce Rabštejnská Lhota se úplně setmělo.

Věžička v Lázních Bohdaneč

Dneska už ti tesaři, pokrývači a klempíři nejsou, co bývali. Všechno se udělá v pohodlí na zemi, a celé se to pak hotové a oplechované šoupne jeřábem na střechu.

Arboretum ve Vysokém Chvojně

Vídeň trochu víc konvenčně...

Vídeň trochu jinak...

Lanzarote, prosinec 2012

Během mé druhé návštěvy ostrova Lanzarote jsem se věnoval převážně pěší turistice spojené s radioamatérskou aktivitou nazvanou SOTA.

Lanzarote, listopad 2011

Lanzarote (jeden z Kanárských ostrovů) bývá označován za učebnici geologie a vulkanologie. Velice suchá, drsná krajina bez trvalých vodních toků. Užitková voda se tu získává odsolováním mořské vody.

Statika ve vzduchu 30.5.2010

V sobotu navečer během WPX contestu přišlo velice zvláštní počasí. Nebylo slyšet žádné hromy ani vidět blesky, ale mezi póly PL konektorů kabelů připojených k drátovým dipólům ale nezapojených do zařízeni sršely centimetrové jiskry.

Letecké fotky (červen 2012)

Pár leteckých fotek z Pardubicka a Královéhradecka. (Vysoké Chvojno, Poběžovice, Holice, Dašice, Sezemice, Kunětická hora, Hradec Králové)

Santa Clara, Kuba (duben 2012)

V Santa Clara je to samý památník Che Guevary. Jinak tam toho moc není. Město dost ošuntělé a nezajímavé. Pobyl jsem tam jenom dva dny a pokračoval jsem do Matanzasu.

Sanctí Spíritus, Kuba (duben 2012)

Utekl jsem všem nadháněčům na nádraží a vydal se pěšky do centra. Na náměstí mne oslovila starší paní a slušně, bez vnucování mi nabídla ubytování. Druhý den, při snídani (asi když zhodnotila můj stav ;-) mi zdarma nabídla vypraní prádla.

Holguín, Kuba (duben 2012)

Do Holguínu jsem přijel 18.dubna. Přípravy na 1.máj tu byly již v plném proudu.

Gibara, Kuba (duben 2012)

V Gibaře se každoročně v dubnu koná mezinárodní festival nízkorozpočtových filmů "Cine Pobre". (V roce 2006 ho vyhrál film Martina Šulíka.) Ne tak úplně náhodou jsem se letos zúčastnil jeho zahajovacího ceremoniálu. Gibara se dostala do médií rovněž koncem léta 2008, kdy tu zanechal stopu hurikán IKE.

Bayamo, Kuba (duben 2012)

V Bayamu jsem pobyl 5 dní. Město je známo svými otevřenými šachovými turnaji na náměstí a hudebními vystoupeními s mechanickými varhanami (takový přerostlý flašinet). Mají tu také "Klub Beatles" kde o víkendech hrají živé kapely písničky The Beatles se španělskými texty.

Manzanillo, Kuba (duben 2012)

Manzanillo je malé městečko (100 tis.obyvatel) v zálivu Guacanaybo v provincii Granma. Je známo svými šachovými turnaji a hudebními produkcemi v ulicích a na náměstí. To však probíhá o víkendech (v sobotu večer) a já jsem přijel začátkem týdne. Nechtělo se mi tam čekat až do soboty, tak jsem následující den odjel autobusem do Bayama.

Santiago de Cuba (duben 2012)

Santiago de Cuba má okolo půl milionu obyvatel. Hodně rušné město. Řvoucí a kouřící náklaďáky přímo v centru, kde na náměstí probíhá koncert dechového orchestru na mne neudělaly dobrý dojem. V Santiagu de Cuba jsem strávil Velikonoce. Na každém kroku bylo vidět, že město navštívil před pár dny papež.

Guantánamo, Kuba (duben 2012)

V Guantánamu moc nějakých turistických atrakcí není. Proto jsem těch zhruba 24 hodin, které jsem tam strávil, fotil hlavně lidi. Trochu mne zaskočilo, když se mi někteří sami nabídli, ať si je vyfotím.
Potkal jsem tu také profesora hudby z Japonska, který přijel na dva měsíce na Kubu naučit se hrát na kubánskou Tres kytaru.

Baracoa, Kuba (duben 2012)

Městečko Baracoa v provincii Guantánamo na východním konci ostrova je tak trochu mimo hlavní turistické trasy. Rozhodně ale stojí za to si sem zajet. Hudba ve zdejší Casa de la trova se mi líbila mnohem víc než v turisticky daleko populárnějším Santiagu de Cuba.

Zima 2011-2012

Astro_foto_pokusy

Opravdu jenom takové pokusy.

Poslední kopec (prosinec 2011)

Každoročně 30.prosince pořádají Holičtí cyklisté závod do vrchu. Místo konání Poběžovice s cílem u místní hospody.

Pardubice (listopad 2011)

Přišel mi e-mail, že tu mám samou cizinu a žádné fotky z Česka. Tak to napravuji a přidávám pár fotografií z mého okresního (a rodného) města.

Fotky z letadla (září 2011)

Pár leteckých fotek z okresů Rychnov a Ústí nad Orlicí. (Opočno, Kvasiny, Žamberk, Suchý vrch, Pastvinská přehrada,...)

Varadero, Kuba (duben 2011)

Poslední necelé 3 dny dovolené jsem strávil v proslulém Varaderu v hotelu Los Delfines s all inclusive penzí. Nebylo to špatné, čekal jsem větší komerci. V jedné pizerii jsem se seznámil s muzikanty ze Sanctí Spíritus a oslavil s nimi narozeniny (jejich kapelník měl narozeniny ve stejný den jako já, jen byl o rok starší).

Playa Girón, Kuba (duben 2011)

Když jsem se procházel mezi obytnými domky v Playa Girón, zeptal se mě anglicky starší pán odkud jsem. Když jsem řekl že z Česka, začal mluvit velice slušnou češtinou a zajímal se, jak si v hokeji vede Tesla Pardubice.

Trinidad, Kuba (duben 2011)

První dojem z Trinidadu byl, že jsem se ocitl v některém z westernů režírovaných Sergio Leone: Nádraží, kamením dlážděné ulice, chlapi na koních, hrozné vedro. Kupodivu tu nebylo tolik turistů, jak jsem se obával.

Cienfuegos, Kuba (duben 2011)

První dojem ze Cienfuegos nebyla žádná sláva. I proto, že si původně domluvený ubytovatel myslel, že nepřijdu na drobný podvod. Navíc jsem hned první den zabloudil na odporné sídliště. Zdržel jsem se jenom necelé 3 dny.

Viňales, Kuba (duben 2011)

Z toho co jsem (tento rok) procestoval určitě nejhezčí (nejzelenější) místo na Kubě. Také tam nejvíce pršelo. O rok později (2012) jsem objevil ještě zelenější místo na úplně opačném konci ostrova - v okolí Baracoa.

Havana (březen/duben 2011)

Snažil jsem se fotit věci, které běžně nejsou v katalozích cestovek. Ale člověk se stejně nějakému tomu klišé občas nevyhne.

Skotsko - Shetlandy (léto 2010)

Anglie, Skotsko (léto 2009)

Athény, duben 2009

Pouze pár fotografií vyfocených během krátkého služebního pobytu v Athénách.

Zanzibar (únor 2008)

Fotky ze dvou týdnů dovolené na ostrově Zanzibar (Tanzanie).
Pro zájemce o techniku: Canon PowerShot G7

Estonsko (srpen 2007)

Lotyšsko (srpen 2007)

World aquarium v Dallasu (únor 2005)

Problém s focením v akváriích je, že nebývá čisté sklo a navíc je někdy úmyslně zakřivené (abychom viděli ryby větší), čímž vzniká silná chromatická vada (duhové kontury na kontrastních přechodech).

Dallas (únor 2005)

Fotky během krátké služební cesty do Dallasu (Texas).
Koho zajímá technika: Canon EOS 300D + nějaký základní zoom.

cokoli, rarity, zajímavosti